Haber

CHP’li Sarıbal, tarım ve ormancılık alanlarında düzenlemeler içeren yasa teklifinin yetersiz olduğunu savundu.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin “yanlış ve usul bakımından yetersiz, içerik bakımından kapsayıcı olmadığını” savundu.

Sarıbal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, sadece 8 Mart’ın değil, 365 günün eşit vatandaşlık taleplerinin yerine getirildiği günlere dönüşmesi temennisinde bulundu.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Kurulu’nda görüşülmeye başlanan Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’la ilgili değerlendirmelerde bulunan Sarıbal, ülke seçime giderken hemen teklif getirildiğini iddia etti. şoklar ve büyük acılar vardı.

Bu teklifte çiftçinin izin alarak ekim yapmasına imkan veren bir değişiklik olduğunu savunan Sarıbal, “Açık değil, net değil. Böyle bir tavır yok, olamaz. en katı sistemler.” söz konusu.

Orhan Sarıbal, Türkiye gibi ülkelerde sözleşmeli tarımın “modern kölelik, çiftçinin robotlaşması, taşeronluk, fason üretim” olduğunu savundu.

Kanun teklifinin derhal getirildiğini ve çiftçilerin özlük ve üretim haklarına müdahale edildiğini belirten Sarıbal, şunları kaydetti:

“Öneri, ormanların sorunlarının irdelenmesine değil, ormanların yeni sorunlar üretmesine neden oluyor. İçinde rasyonel ve doğru noktalar var ama bir bütün olarak baktığınızda yöntem açısından yanlış ve yetersiz. , içerik olarak kapsayıcı değil, toplumun ve bölümlerin temel taleplerini karşılamıyor.Asıl olan “Onların konuları değerli ama bütüne baktığımızda net bir şekilde ölü olduğunu söyleyebiliriz” -son. Bu işi bu kadar acil yapmalarını kınıyoruz.”

mengenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu