Haber

Kılıçdaroğlu satır aralarında HDP’ye mesaj mı attı? Videoda herkes bu söze takılmış durumda.

İY Parti lideri Meral Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz etmesi üzerine CHP genel başkanı sessizliğini bozdu. Sosyal medyadan bir görüntü paylaşan Kılıçdaroğlu, isim vermeden Akşener’e de yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Siyasi oyunların, kabalıkların, Erdoğan dilinin bu masada yeri olmamalıydı. Bu masaya oturanlar böyle oturdu, kalkan ancak bu nedenle kalkacaktır.” ifadeleri kullandı.

HDP’YE BİLDİRİM Mİ VERDİ?

CHP genel başkanının paylaştığı görüntüde satırın ortasında yer alan bir ibare dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, bu saatten sonra değişmeyeceğini belirterek, “Birleşeceğim. Birleşmeye devam edeceğim, masa büyümeli. Buna kimse engel olamaz.” söz konusu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları HDP’ye mesaj olarak yorumlandı.

“HERKESİ BU MASAYA DAVET ETMELİYİZ”

Kılıçdaroğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Umarım bir yere niçin geldiğimizin bilinciyle sakin oluruz. Herkesi bu masaya davet ediyoruz. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizin oturmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla ne Gerginliğe ne ben ne de yol arkadaşlarım izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız.. Sorumlu davranmaya devam edeceğiz.Kimseyi geride bırakmayacağız.Tüm Türkiye vatandaşları bu sefahate davet edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu