Haber

‘Geleceğin Ustaları’ Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

‘Geleceğin Ustaları’ Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Zeytinburnu Kültür Sanat tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen, Klasik Sanatlar Tasarım Yarışması adı altında Hüsn-i Bordür, Minyatür, Tezhip ve Çini eserlerinin yarıştığı “Geleceğin Ustaları” Yarışması’nın sonuç bildirgesi açıklandı. yayınlandı.

 
Zeytinburnu Kültür Sanat tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen, Çizim, Minyatür, Tezhip ve Çini çalışmalarının yer aldığı “Geleceğin Ustaları” Klasik Sanatlar Tasarım Yarışması’nda kazanan eserler belli oldu. Klasik sanatlarımızın gelişimine katkı sağlamak amacıyla Hüsn-i Bordür, Minyatür, Tezhip ve Çini olmak üzere 4 farklı dalda düzenlenen Klasik Sanatlar Tasarım Yarışması, 4 farklı daldan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi. Yarışmaya amatör ve profesyonel tüm sanatçılar ve bu alanda çalışan sanat öğrencileri eserlerini gönderdi. Aynı zamanda uygulamaya herhangi bir yaş veya eğitim düzeyi sınırlaması da uygulanmadı. Seçim kurulunun yayınladığı sonuç bildirgesine göre; Celi Sülüs dalında 10. Yıl Özel Ödülü’nü Karzan Abubaker Kareem, Hat Sanatında Hafize Sunduvaç Namazi ve Abdulrahman Hasan Ebrahim Al-Saeedi birinciliği, tezhip kategorisinde Darya Novin birinciliği, minyatürde Semra Sayitoğlu ve Havva Ay birincilik ödülünü kazandı. camlamada birincilik elde etti.

 

ÖDÜL TÖRENİ 25 KASIM’DA ZKSM’DE…
Ödüller, 25 Kasım 2023 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek. Her kategoride birinciye 60 bin TL, ikinciye 40 bin TL, ikinciye 30 bin TL dağıtılacak. Üçüncüye bin TL, bir esere ise 60 bin TL’lik 10. Yıl Özel Ödülü verilecek. Aynı zamanda komite tarafından seçilen bazı eserlere 20 bin TL teşvik ödülü verilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu