Teknoloji

Twitter Gibi Meta da ‘Mavi Tik Öde’ Sistemine Geçebilir

Twitter’ın son dönemde kullanıcılarına sunduğu ücretli abonelik sistemi Twitter Blue, çeşitli eleştiriler alsa da özellikle Twitter Blue ile birlikte gelen kişi artık iyice alıştı. onay mavi tik.

Görünüşe göre Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta da bu akıma katılmak istiyor çünkü tam tersine mühendislik uzmanı bir geliştirici, Instagram’da ücretli mavi tikler için gömülü kodlar buldu.

Instagram ve Facebook’a ücretli mavi tik gelebilir: Adı ‘Meta Verified’ olacak

Twitter’da TechDroider adlı bir hesabın paylaştığı bilgilere göre Twitter’da Twitter Blue gibi Meta uygulamalar olan Facebook ve Instagram’da da aynı sisteme geçiş yapılabiliyor. Paylaşılan gönderide görüldüğü üzere adı ‘ Meta Doğrulandı’ne olacak ücretli abonelik sistemimavi tik dışında çeşitli özellikler sunacak.

Matt Navarra’nın paylaştığı görselde bu aboneliğin avantajları göze çarpıyor.

Bu avantajlar arasında; ‘onaylı’, öncelikli destek, yorumlarda öncelik ve özel çıkartmalar.

Yine paylaşımdaki bilgilere göre; İşletme hesabı kullananlar, 18 yaşının altında olanlar, profil bilgileri ve fotoğrafı eksik olanlar, kimlik doğrulaması yapmayanlar, başvuruda yer alan minimum aktivite şartını taşımayanlar. bu abonelikten yararlanamayacak.

Paylaşılan bu Twitter paylaşımlarından önce aslında Meta’nın ücretli abonelik sistemi planlarının izleri keşfedilmişti.

Tersine mühendislik konusunda uzmanlaşmış bir geliştirici, Instagram’ın kodlarındaşu satırları gün ışığına çıkardı:

“IG_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV”

“FB_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV”

Koddan da görülebileceği gibi, bir fiyatlı mavi tik özelliği hem Instagram hem de Facebook için düşünülüyor. Bu özellik bu platformlara gelirse sizce ne olur? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu