Haber

İgdaşlılardan Dünya Tiyatrolar Günü’nde Tiyatro Emekçilerine Alkış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraklerinden İstanbul Gaz ve Doğal Gaz Dağıtım AŞ’nin (İGDAŞ) Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, çok özel bir gündü. tiyatro sanatçılarına ‘neyse ki orada olduklarını’ hissettirme fırsatı. İGDAŞ’lı arkadaşlarımız dünden daha fazla alkışladılar bu konuda.”

İGDAŞ çalışanları ve yöneticileri, “Dünya Tiyatrolar Günü” vesilesiyle, Devlet Mecidiyeköy Büyük Sahne’de sahnelenen “Rumour Goncagül” oyunu için salondaki 50 koltuğu doldurarak tiyatro sanatçılarına ve emekçilerine desteklerini gösterdi. Tiyatrolar (DT) dün. İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, “Dünya Tiyatrolar Günü’nde sanatçılarımız her zamankinden daha fazla alkışı hak ediyor. Çalışanlarımız ve yöneticilerimiz de bu duyarlılıkla onları her zamankinden daha fazla alkışladı.”

İGDAŞ Kurumsal Menfaat ve Medya Danışmanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Genel Müdür Dr. Özmen konu ile ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İGDAŞ, son yıllarda eğitimi, bakıma muhtaç hayvanlar ve çevreye duyarlılığı ile kurumsal olarak tanınan bir kurum haline geldi. Bunların da içinde bulunduğu birçok sosyal projemiz var ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bundan sonra da İstanbul’un kültürel ve sanatsal zenginlikleri gün yüzüne çıkıyor. İmkanlarımız dahilinde ve İGDAŞLIS olarak seyirci kitlesi de bu anlamda 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, tiyatro sanatçılarımıza ve emekçilerimize ‘iyi ki varız’ dedirtme fırsatı bulduğumuz çok özel bir gün oldu. ‘. En çok alkışı anlamlı günlerinde vermek istedi. Biz de bunu kamuoyu ile paylaşıp, unutulmaya yüz tutmuş bu günü alkışlarla vurgulamak istedik.”

Yazılı açıklamada, “Rumuz Goncagül” oyunu için de detaylar verildi. Buna göre Devlet Tiyatrosu’nun 27 Mart oyun programında yer alan tek oyunu olan “Rumuz Goncagül”, Türk tiyatrosunun önde gelen oyun yazarlarından Orhan Araıcı’nın en ünlü oyunlarından biridir. Müzikal olarak sahnelenen oyunun müziklerini Timur Selçuk yaptı. Zafer Algöz’ün yönettiği oyun, sezon boyunca sırasıyla Devlet Tiyatroları’ndaki tüm sahnelerde gösterilmeye devam ediyor. Yazılı açıklamada, dün izlenen oyun öncesi tiyatro sanatçıları tarafından sahnede anılan ve hayatını kaybeden tiyatro oyuncusu Köksal Engür’ün yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

kozluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu