Haber

İddia: ‘Erdoğan, Soylu’yu bakanlar ve AK Parti yöneticilerinin önünde azarladı’

Depremin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Soylu arasındaki gerilimin arttığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın facianın büyüklüğünden eksik haberdar olduğu ve müdahale için geç kalındığı vurgulanarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu AK Parti’li bakanlar ve üst düzey yöneticilerin önünde azarladığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında bir süredir var olduğu iddia edilen gerilimin deprem sürecinde doruk noktasına ulaştığı iddia edildi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın iddiasına göre, depremle ilgili yaptığı bir toplantıda Erdoğan, facianın büyüklüğü konusunda yetersiz bilgilendirildiğini ve müdahalenin geç yapıldığını söyleyerek Soylu’yu diğer bakan ve üst düzey yöneticilerin önünde azarladı. AK Parti.

Depremden 6 gün sonra Adıyaman’a giden Erdoğan, ilk açıklamasında “İstediğimiz hıza ulaşamadık. Maalesef depremin yıkıcı etkisi 10 ile 500 km’ye yayıldığı için işimiz çok zor oldu. Buna bölgedeki kamu görevlilerinin veya ailelerinin katledilmesi de ekleniyor. Bölgede sert bir kış yaşanması da bir diğer dezavantajdır. Bazı yollar da ciddi bir trafik yüküne maruz kaldı” dedi.

İddialara göre; AK Parti üst düzey yöneticileri ve bakanlarının katıldığı depremle ilgili toplantıda Erdoğan, facianın büyüklüğü hakkında doğru bilgilendirilmediğini belirterek Bakan Soylu’ya kızdı. Soylu’nun sunumu en sona bırakıldı.

İkili arasındaki gerginliğin büyüdüğü iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu