Haber

Gölcük Belediyesi ekipleri, deprem bölgesi Hatay’da mahalle mahalle giderek mama ve su dağıtımına devam ediyor.

Gölcük Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından en büyük yıkımın yaşandığı yerlerden biri olan Hatay’da yardım çalışmalarını sürdürüyor. Depremin ardından Hatay’da 87 araç ve 231 işçi ile görev yapan ekipler, dezenfekte çalışmaları ve yardım malzemesi dağıtımı ile depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

MAHALLEYİ ZİYARET EDEREK YARDIM DAĞITILIYOR

Gölcük Belediyesi ekipleri, Antakya ve Defne’deki mahalleleri ziyaret ederek depremzedelere gıda, su ve çeşitli yardım malzemeleri dağıtmaya devam ediyor. Dağıtımlar sırasında ekipler, depremzedelerin taleplerini not alıyor ve ihtiyaçlarının karşılanması için ihtiyaçların kısa sürede sağlanmasına özen gösteriyor.

AFAD’A HİBE YARDIMI YAPILDI

Gölcük Belediyesi, Hatay’da ihtiyaç duyulan malzemeleri temin ederek bölgeye ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Belediyesi tarafından hibe edilen 15 adet elektrikli sırt pülverizatörü çadırkentlere dağıtılmak üzere AFAD’a teslim edildi.

HATAY’DA GÖLCÜK BELEDİYESİNE HİJYEN BULUNDU

Hatay’ın tüm ilçelerinde Gölcük Belediyesi tarafından koordine edilen gruplar tarafından yardım çalışmalarının yanı sıra; Enkaz alanlarında ve çadır kentlerde ilaçlama, kireçleme, ilaçlama çalışmaları, kemirgen ve larva çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu