Haber

Direnişte işçilere patronu öven Fatma Şahin, enflasyonu suçladı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) üç fabrikadan yaklaşık 2 bin Şireci işçisi, düşük fiyat artışına karşı eylemlerini sürdürüyor.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin fabrikayı ziyaret ederek patronu işçilere övdü. İşçileri mücadeleden vazgeçmeye ikna etmeye çalışan Şahin, kendisinin de işçi bir babanın kızı olduğunu söyledi. AK Parti’li Fatma Şahin, “Ben de sizdenim” dedi, “Gaziantep’in diğer illerden farkı helal kar. Bu şehrin çocukları çalışmak zorunda. Şireci dediğin adam senin çocukların gitsin diye okul yapan adam.” Okula gidebiliyorum, ‘Başkanımın uyuşturucu sorunu var’ dedim, AMATEM’ yaptım” dedi.

İşçiler ise “Bize Şireci’yi anlatıyor. Biz Şireci’yi sizden daha iyi tanıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

‘BU OLDUĞU SEBEP DEĞİL SEN VE BEYİM. YÜKSEK ENFLASYON, SATIN ALMA GÜCÜ PARİTESİ’

Şahin’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“‘Şireci’ dediğin adam kim? Benim gözümle dinle. Senin çocukların okusun diye okul yaptıran adam. Telefonla yapıyor. Yarın senin çocukların Fatma Şahin olacak. Dedim ki; “Efendim, bir uyuşturucu sorunu var.” AMATEM’i o yaptı, kim yaptı, Şireci’yi yaptı, Allah aşkına insanları değerlendirirken… ‘Kardeşim hepimiz öleceğiz’ dedim. Aldığımız nefesi soluyacağımızın garantisi yok Corona’da görmedik mi ‘Camilerin en güzelini babamın adına yaptıracağım liderim’ dedi. Sirici dediğin adam bu adamdır.Zaman zaman fitne dedikodu çıkar.İşçi-işveren, baba-oğul olduğu sürece sorun yok.Adam ‘Beni üzüyorlar’ diyor. Ne sensin ne de Şireci.Yüksek enflasyon, satın alma gücü paritesi.Cumhurbaşkanımız bu enflasyonu iki yıllık süreçte tek hanelere indirdiğinde bu sorunların hiçbiri kalmayacak biraz sabır.O yüzden birlikte çözeceğiz. annen arıyor, karın arıyor, ‘Ben de mağdur olayım, çöz şu işi’ diyor. Herkesin çocuğu var, herkesin çocuğu okumak zorunda, sağlık hizmetlerinden faydalanmak zorunda.”

Antep Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Şireci Coton’da işçiler, maaşlarına yapılan yüzde 34’lük zammı kabul etmeyerek işinden ayrıldı. İş bırakmanın ardından cep telefonlarına gönderilen kısa mesajla yaklaşık 2 bin işçi işten çıkarıldı. Zam talebiyle günlerdir fabrika önünde grev yapan Şireci Tekstil işçileri dün kent merkezinde toplanmıştı. 2 bin işçiyi işten çıkaran fabrika yönetiminin dün işçilere ‘İşverenin şartlarını kabul eden işe dönebilir’ mesajı gönderdiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

(HABER MERKEZİ)

hopahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu