Haber

Bakan Kurum: Deprem bölgesini TOKİ ile koordine edeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremden etkilenen 10 ilde TOKİ’ye uyumlu olarak bakanlığın tüm birimleri ve tüm iştirakleriyle inşaat sürecini başlatacaklarını belirterek, “Hasar tespiti tamamlandıktan sonra” dedi. 10 ilde eş zamanlı olarak etap etap inşaat süreçlerini başlatacağız.”

“4.500 KONTEYNERİN KURULUMU DEVAM EDİYOR”

“VATANDAŞIMIZI KONTEYNER ŞEHİRLERE YERLEŞTİRİYORUZ”

Sahip olduğu prestij ile bugün bin konteynerin montajının tamamlandığını belirten kurum, “Vatandaşlarımızı konteyner kentlere yerleştiriyoruz. 10 ilde Bakanlığımızın tüm birimleri ve tüm iştiraklerimiz ile birlikte, hasar tespit çalışmasının tamamlanmasının ardından 10 ilde eş zamanlı, adım adım inşaat süreçlerine başlayacağız” ifadelerini kullandı. Ön alanların seçimini tamamladıklarını ve ön çalışmalara başladıklarını anlatan Kurum, üniversitelerden farklı mesleklerden akademisyenlerle bir araya gelerek belirlenen ön yerleşimlerin kalıcı yerleşim olması için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

“TOKİ İLE YAPTIKLARIMIZ 1 MİLYON 180 BİN KONUTUN HEPSİ HALA DURUYOR”

Binaların temel artı 3-4 katı geçmeyecek, altında dükkan olmayacak şekilde yapılacağının altını çizen Kurum, “Biz stabil betonarme istiyoruz. Radye temel üzerine tünel kalıp sistemle yapacağız. TOKİ ile yaptığımız 1 milyon 180 bin konutun ayakta durduğunu, yıkılan bina olmadığını belirterek, “Hiçbir binada vatandaşımız hayatını kaybetmedi. Daha önceki depremlerde olduğu gibi inşallah Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bir yıl içinde vatandaşlarımızın konutlarını teslim edeceğiz” dedi.

“BÖLGELERİN DETAYLI ETÜDÜNÜ YAPIYORUZ”

“3-4 AY İÇİNDE TÜM DEPREM BÖLGELERİNDE İNŞAAT FAALİYETLERİ BAŞLAYACAK”

“BÖLGENİN KÜLTÜREL DOKUSUNA GÖRE PLANLAYIN”

Tüm inşaat sürecinin uyumunun TOKİ, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Emlak Konut Genel Müdürlüğü tarafından yürütüleceğini kaydeden Kurum, köylerdeki her iki tek katlı binanın da bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak planlandığını bildirdi. ve vatandaşların sosyal ihtiyaçları.

haber-korkut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu