Haber

Aydın’da çocuklar hem eğleniyor hem spor yapıyor

Aydın Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen GSB Spor Okulları, 21 farklı branşıyla gençlere sporu sevdirmeye devam ederken, çocuklar da antrenmanlarda hem eğleniyor hem de spor yapıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Manisiz Spor Okulları faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Aydın’da 21 farklı branşta uzman eğitmenler eşliğinde antrenmanlar yapılırken, spor okulları da geleceğin sporcularını bekliyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 17 ilçede düzenlenen sportif kurslar, 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimlerine ve sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda voleybol, atletizm, badminton, bocce, basketbol, ​​boks, jimnastik, hemsbol, güreş, futbol, ​​judo, karate, hentbol, ​​masa tenisi, taekwondo, okçuluk, tenis, curling, hokey, atıcılık branşlarında binlerce çocuk yarıştı. ve yüzmek. eğlenmek ve spor yapmak.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Aydın’ın 17 ilçesinde ücretsiz spor eğitimlerinin etkin bir şekilde devam ettiğine ilişkin açıklamada, “GSB Spor Okulları, çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla vakit geçirmelerini, daha güçlü ve sağlıklı yetişmelerini sağlamayı hedefliyor. Bireyleri topluma kazandıran, eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız hem eğleniyor hem eğleniyor, öğreniyorlar” dedi. – AYDIN

tepebasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu