Haber

Avrupa Şampiyonası geliri depremzedelere bağışlanacak

İSTANBUL (İGFA) – Dünyanın en eski salon atletizm şampiyonaları arasında yer alan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, tarihinde ilk kez Türkiye’ye geliyor. 2-5 Mart tarihleri ​​arasında İstanbul’da yapılacak şampiyonaya 50 ülkeden 600’ün üzerinde sporcu katılacak. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Ataköy’deki Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilecek turnuva için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ulaşım, tanıtım, çevre düzenlemesi ve atık yönetimi gibi birçok alanda takviye sağlayacak.

İBB’DEN TAM DESTEK

İBB Meclisi’nde düzenlemeyi yapan tüm taraflarla imzalanan ve 11 Ekim 2022’de onaylanan protokol üzerine İBB, sahada çalışmalara başladı. Sporcu ve seyircilerin salonlara ulaşımını sağlayacak planlamalar yaptı. Bu kapsamda İBB, akredite sporcu, görevli ve gönüllülere ücretsiz toplu taşıma hizmeti verecek. Havalimanı, otellerin ortasında ve Ataköy Spor Salonu’nda transferler için 20 otobüs tahsis edecek. Ayrıca ulaşımda gerekli uyumun sağlanması için yeterli sayıda İBB çalışanı görevlendirilecek.

SOSYAL TESİSLERDE RESMİ YEMEK

İBB tarafından sağlanan vakıflar kapsamında, faaliyet döneminde kurumun resmi yemeği için Florya Toplum Tesisi’ne tahsis edilecektir. Düzenlemenin dijital reklam kanallarında tanıtımına katkı sağlayan İBB, şampiyona döneminde kullanılacak alanlarda oluşacak atıkların geri dönüşümü için “atık yönetimi” esası sağlayacak.

Etkinlik boyunca dağıtılacak 120.000 ila 140.000 adet arasında su temini, maçların oynanacağı salonun dış alanında çevre düzenleme çalışmaları, dış aydınlatmaların kontrol ve onarımı, salonun zemininin yenilenmesi İBB’nin verdiği diğer takviyelerin ortasında yer alıyor.

EA LİDERİ VE SPORCULARDAN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Avrupa Atletizm Birliği (EA) Lideri Dobromir Karamarinov, şampiyonanın internet sitesi istanbul2023.org’da yayınladığı yazılı mesajla, 7 Şubat’tan itibaren satılan her biletin 1 Euro’sunun depremzedelere bağışlanacağını duyurdu.

altinorduajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu