Haber

Arama kurtarma ekipleri tarafından kameraya alınan Azra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

HATAY’da meydana gelen depremde enkaz altından kurtarılan ve arama kurtarma ekibi görevlisi tarafından sosyal medyada paylaşılan 4 yaşındaki Azra Duru Malaç’ın kucağına aldığı ve video paylaştığı öğrenildi. sosyal medyada 8 Şubat’ta kaldırıldığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etti.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde, yaşadıkları binanın çökmesi sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalan 4 yaşındaki Azra Duru Malaç, arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkazdan kurtarıldı. Çalışmalara katılan bir işçi, enkazdan çıkarılan Azra’nın çektiği videoyu sosyal medyada paylaştı. Videoda Azra’nın başını havada tutmakta güçlük çektiği ve yarı baygın halde olduğu görüldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları, küçük çocuğun acil durumundan dolayı söz konusu çalışana tepki gösterdi, durup kucağında sallayarak fotoğraf çektirdi.

8 ŞUBAT’TA ÖLDÜ Enkazdan çıkarıldıktan sonra Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Azra Duru Malaç, yapılan tüm müdahalelere rağmen 8 Şubat’ta hayatını kaybetti. Küçük kızın ölüm nedeninin doğal afet travması, ağır yaralanma, iç kanama, sol bacakta kırık, sağ kolda modül kırığı olduğu öğrenildi.

Öte yandan Azra’nın annesi Fatma Malaç’ın da depremde hayatını kaybettiği, babası Mehmet Malaç’ın ise hayatta kaldığı öğrenildi.

dikiliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu