Haber

7 kişilik masa parçalanıyor mu? İYİ Parti’den beklenen açıklama

Seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan 7’li masayı 2,5 milyon oy farkla geride bırakırken, masa etrafında toplanan partilerin akıbeti merak konusu.

7’liler tablosunun geleceğinin nasıl olacağı ve dağıtılıp dağıtılmayacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar ortaya atılırken, konuyla ilgili ilk açıklama GÜZEL PARTİ’den geldi.

İYİ Parti Küme Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bugün TBMM’de tescil edildi. Dervişoğlu, “Meclis’in bu yasama döneminde önemli gündem maddeleri olacak. Bütün siyasi partilerin uzlaşma kültürünün gereklerini yerine getirerek ülkemize hizmet etme kararlılığını göstereceklerine inanıyorum. Hepsine şimdiden başarılar diliyor, önümüzde güzel bir yasama yılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

7’Lİ TABLO DAĞILIR MI?

Dervişoğlu, 7’li masanın geleceği ile ilgili sorulan bir soru üzerine, Bugün onlar hakkında bir şey söylemek mümkün değil. Yetkili kurullarda görüşülüp karara bağlanacak hususlardır. söz konusu. Dervişoğlu’na, CHP listelerinden seçilen ittifak partilerinden milletvekillerinin istifa kararı verdiği hatırlatıldı. “Net bir bilgim yok, karar verildikten sonra kendini gösterecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni bir aritmetik oluşturulacağını gösteriyor. Bunların hepsine bakacağız” sözlerini kullandı.

haberaladag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu