Haber

6 bin 875 depremzede deprem bölgesinden tedavi için Konya’ya geldi

Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği bölgelerden Konya’ya gelen 6 bin 469’unun tedavisi tamamlanan 6 bin 875 depremzede taburcu edildi.

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, deprem bölgesinden Konya’ya getirilen ve Konya Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralı depremzedeler ve yakınlarını ziyaret etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Koç, hastaların durumu hakkında Hastane Başhekimi Oğuzhan Günenc’ten bilgi aldı.

6 bin 875 depremzedenin deprem bölgesinden Konya’daki kamu, üniversite ve özel hastanelere başvurduğunu belirten Koç, 6 bin 469 kişinin taburcu edildiğini ve tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

Koç, tedavisi devam edenlerden 72’sinin yoğun bakımda olduğunu kaydetti.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık alanında 92’si uzman doktor, 37’si pratisyen hekim olmak üzere farklı mesleklerden 845 sağlık personelini görevlendirdiklerini anlatan Koç, “51 ambulansla bölgede çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müdürlüğümüzden gönderdiğimiz 10 UMKE ve 8 servis aracı yapıyoruz. sözünü kullandı.

Konya Şehir Hastanesi kapsamında sağlık çalışanları, yardımsever vatandaşlar ve belediyelerin desteğiyle açılan “İyilikler Pazarı”nı da ziyaret eden Koç, “Asrın felaketini birlikte atlatacağız. Birlik ve beraberliğimizin boyutlarını “Hastalarımıza sadece hastanede kaldıkları süre içinde değil, taburculuklarında da dış giyim giydirilerek uğurlanıyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu