Haber

1216 afetzede deprem bölgesinden Edirne’ye sevk edildi

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölge yeniden ayağa kalkmaya çalışırken bölgeden tahliyeler devam ediyor.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. partisinin.

Aksal, Türkiye’nin dünyada eşi benzeri olmayan bir deprem yaşadığını söyledi. “Dünya tarihinde aynı gün içinde yedi buçuktan büyük iki büyük deprem yaşayan başka bir ülke yok. Şiddet açısından dünyanın en büyük depremlerinden birini de yaşadık. Geçiyoruz. çok zor bir dönem.”söz konusu.

Aksal, Türk milletinin zor zamanlarda birlik olmayı bildiğini belirterek, depremlerin yaşandığı günden bu yana devlet, millet ve sivil toplum kuruluşlarının el ele çalıştığını ifade etti.

“Edirne’den kurtarma ekipleri de bölgedeydi”

Depremlerin ardından çalışmaları takip etmek için önce Adana’ya sonra Hatay’a gittiğini söyleyen Aksal, şunları söyledi:

“Edirne’den kurtarma ekipleri de bölgedeydi. Edirne’nin en ücra köşesinden Lalapaşa’nın Süloğlu köylerine kadar halk birlik halinde koşuyor, acıları dinsin diye nasıl yardım edelim diye. Subaşımızın ekibiyle beraberdik. Hatay’da belediye Subaşı Hani bizim en küçük ilçelerimizden biri, imkanları en az olan ilçelerimizden biri ama cenaze arabasıyla bölgeye hizmet vermişler.”

Aksal, bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde bölgeye yardım gönderen Edirne halkına şükranlarını dile getirdi.

“Edirne’de 1216 depremzede”

Deprem bölgesinden çok sayıda vatandaşın Edirne’ye geldiğini ifade eden Aksal, şunları kaydetti: “Akrabalarının yanına gelip kayıt yaptırmayanlar var. Kayıt yaptıranlar da var. Akşam itibariyle bu sayı Edirne’de 1216 idi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız.”söz konusu.

Aksal, depremzedelerin otellerinde barınmasını sağlayan ve konutlarının kapılarını açan Edirnelilere de teşekkür etti.

Toplantıya AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Genel Başkan Yardımcısı Tarık Hatipler Merkez İlçe Lideri Belediye Başkanı Özcan, Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, il ve merkez ilçe yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu